Chile

Čile má veľmi odlišné klimatické pásma. Vinárske zóny, ktoré ležia medzi  30. a 38. zemepisnou šírkou, sú rozdelené do štyroch hlavných vinárskych regiónov a ich podoblastí. Najsevernejšia zóna zvaná Coquimbo je asi 400 km nad Santiagom de Chile a je rozdelená zo severu na juh do údolia Elqui, Limarí a Choapa.
Nad Santiagom tečie rieka Aconcagua do Tichého oceánu a dáva vinárskemu regiónu svoj názov, ktorý je rozdelený na Valle del Aconcagua, de Casablanca a de San Antonio-Leyda. Rio Maipo, ktoré dalo pomenovanie najslávnejšej vinárskej oblasti v treťom pestovateľskom regióne Valle Central, leží asi 40 kilometrov pod hlavným mestom. Na juhu sa nachádzajú pestovateľské oblasti Rapelu – s podoblasťami Colchagua a Cachapoal Valley – a Curicó, ako aj Valle del Maule. Najjužnejšia zóna sa nazýva Valle Sur, pričom tri rastúce regióny sú údolia rieky Itata, Bío-Bío a Malleco.
Dnes je Čile zďaleka najdôležitejším vývozcom vín z Južnej Ameriky. Krajina má v súčasnosti rozlohu viníc približne 137 600 hektárov, pričom odrody Cabernet Sauvignon a Merlot pokrývajú viac ako polovicu viníc. Z bielych odrôd dominuje Chardonnay a Sauvignon Blanc.

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Filtrovať podľa ceny

Návrat hore