Salentein

Salentein_vinarstvo.jpgS prvotriednymi červenými a bielymi vínami sa Salentein okamžite dostal do argentínskej najvyššej ligy. 

Vinárstvo bolo založené v roku 1995 a už o pár rokov bolo vyhlásené za „argentínske vinárstvo roka“ na súťaži Wine & Spirit 2003 v Londýne. Leží v nádhernej krajine Mendoza v blízkosti zasnežených vrcholkov Ánd, ktoré sú vždy v dohľade, a je obklopené rozsiahlymi vinicami. 700 hektárov viníc sa nachádza v rôznych nadmorských výškach s rôznymi pôdami - najlepšie vinice sú vo výške 1700 m. Na všetkých miestach sa zavlažuje iba horskou vodou. Hrozno sa tak stáva kyslejším s intenzívnejším sfarbením. Hrozno pre ovocné štandardné vína pochádza z viníc vo výške asi 1000 metrov nad morom. 
Hrozno pre barikovú zrelosť Salenteinovej línie sa pestuje omnoho vyššie a na kamenitých, neúrodných pôdach - vinice musia byť hlboko zakorenené, čo podporuje arómu a mineralitu. Salentein-Mastermind a hlavný vinár Laureano Gomez prinášajú túto vynikajúcu kvalitu do fľaše každý rok vďaka šikovnej práci v pivnici.

Kategória zatiaľ neobsahuje žiadne produkty.