Penfolds

Minulosť vinárstva Penfolds opisuje vývoj vinohradníctva od koloniálnych počiatkov až po novovek. História spoločnosti sa začína v roku 1844, len osem rokov po založení štátu Južná Austrália: Dr. Christopher Rawson Penfold a jeho manželka Mary sa presťahovali do Austrálie s vyhliadkou na nový začiatok, kde sa ich novým domovom stal malý vidiecky dom s názvom Grange on Magill Estate, päť míľ od Adelaide. DR. Penfold sa staral o jeho prax, zatiaľ čo Mary prevádzkovala farmu so špeciálne vysadenými vinicami. Prvé vína používal Dr. Penfold ako tonikum pre svojich pacientov, ale v roku 1860 sa stali tak populárnymi, že sa predávali aj v iných austrálskych kolóniách. Aktívnu podporu našli u Thomasa Hylanda, Maryinho zaťa. Tak sa stalo, že do roku 1911 bola tretina austrálskeho vinohradníctva v rukách Penfolda.
Rodinný podnik dosiahol svoj zenit v roku 1934: Penfolds sa stal najznámejšou austrálskou značkou vína. Veľkú časť vtedajšej produkcie tvorili obľúbené sladké vína ako portské a kópie sherry, no časom pribudli aj suché červené vína.
Dnes má spoločnosť Penfolds vinice v mnohých častiach Austrálie, ako je údolie Barossa, Eden Valley, Coonawarra a McLaren Vale.
Vyrába sa široká škála vín vo všetkých cenových reláciách. Väčšina špičkových vín má čísla nádob, ktoré identifikujú priehradky v pivniciach, z ktorých vína pochádzajú. Nádoba číslo 95 je vyhradená pre legendárne Grange, ktoré zaradilo vinárstvo do rebríčka top austrálskych vinárstiev.

 

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Filtrovať podľa ceny

Návrat hore